Lietuvai – svarbus postas tarptautiniame tinkle
Praėjusią savaitę Stokholme įvykusiame Europos Užimtumo tarnybų vadovų 19-ajame susitikime buvo išrinkta nauja vadovybė ir patvirtintos naujos veiklos kryptys. Šio tarptautinio tinklo pirmininke dvejų metų kadencijai išrinkta Belgijos atstovė Caroline Mancel, o pirmąja vicepirmininke – Lietuvos Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė. Už mūsų šalies atstovės kandidatūrą balsavo 24 delegatai, 2 susilaikė, prieštaraujančių nebuvo.
„Tai – puiki galimybė tapti geriau girdimiems Europoje. Ne tik mūsų tarnybai, bet ir visai šaliai. Vertinu tai ir kaip ilgalaikę priemonę didelėms auditorijoms visame žemyne pristatyti idėjas ir kryptis, o svarbiausia – veikti kartu ir mokytis vieniems iš kitų“, – po rinkimų sakė I. Balnanosienė.
Stokholme buvo įvardytos svarbiausios šiuo metu aktualijos, susijusios su sparčiai besikeičiančia padėtimi darbo rinkose, žaliąja ekonomika, skaitmenizacijos procesais. Kalbėta ne tik apie išnykstančias senąsias bei atsirandančias naujas profesijas, bet ir apie tai, kad ateityje Europai nebeužteks savų darbuotojų. Todėl jos šalių užimtumo tarnybos turės dar labiau stiprinti talentų paiešką ir pritraukimą. Nemažai kalbėta ir apie vis labiau didėjantį tarptautinio „EURES“ tinklo vaidmenį siekiant surasti ir padėti visiems, norintiems dirbti Europoje.
Europos Komisija yra sudariusi sutartis su tam tikromis šalimis (Pakistanu, Tunisu ir kitomis Vidurio Azijos valstybėmis), kuriose numatytos kryptys ir konkretūs susitarimai pritraukiant talentus į ES.
Nemažai dėmesio skirta ir kitoms aktualijoms – Ukrainos karo pabėgėlių integracijai į darbo rinką, užimtumo tarnybų pasirengimo rengti intensyvius mokymus savo darbuotojams ateities profesijų tematika, priminti ir jų strateginės veiklos kryptys – būti atviriems bendradarbiavimui su visais, ne tik darbo ieškančiais žmonėmis, diegti mokymosi visą gyvenimą principus.