Moksleiviams – apie negalioje slypinčią galią
Išgirsti tikras žmonių su negalia sėkmės istorijas pakvietė Vilniaus regioninio karjero centro komanda. Neįgaliųjų dienai skirtas renginys – motyvacinė žinutė būsimiems abiturientams, abejojantiems savo jėgomis.
„Dažnai jaunuoliai sako, kad jiems trūksta drąsos ir pasitikėjimo savimi. Šio renginio metu išgirdome, kad kiekvienas savyje turime neribotų galimybių, kurias tereikia atrasti“, – sakė Jurgita Bražinskienė, Vilniaus klientų aptarnavimo departamento direktorė. Ji pakvietė renginio dalyvius ir negalią turinčius žmones prisijungti prie komandos ir Užimtumo tarnyboje.
Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius prisiminė, kad gydytojai jo galimybes išgyventi po sunkios avarijos vertino tik 10 proc. Šiuo metu jis gali pasigirti paralimpinių žaidynių čempiono medaliu ir padėti kitiems. Anot jo, svarbu savyje turėti drąsos. M.Bilius pasakojo, kad dabar Lietuvos paralimpinio komiteto komandą galima pasikviesti į mokyklas, pasikalbėti apie veiklą ir neįgaliųjų sportą.
Raimonda Kavaliauskaitė, ergoterapeutė, Lietuvos paraplegikų asociacijos narė papasakojo apie savo darbą. Neįgaliojo vežimėlyje su šypsena ji kasdien pasitinka savo pacientus, kuriuos ragina nepasiduoti. Pasak jos, kiekviename gyvenimo etape reikia atrasti tuos dalykus, kurie džiugina.
Moksleiviai galėjo išgirsti ir Ramunės Omolo pranešimą „Drąsa suvaidinti pirmaeilį vaidmenį savo gyvenime“. Šeimotyros studentė siekia jau 5-ojo savo aukštojo mokslo diplomo ir pabrėžia, kad artimas žmogus bet kurioje sudėtingoje situacijoje yra pagrindinis motyvacijos šaltinis.
Per trumpą laiką edokologei Gintarei Razulevičiūtei pavyko vėl pradėti dirbti po patirtos traumos. Ji perdavė moksleiviams žinutę, kad kiekvienas atlygis reikalauja pastangų: kai kam tai darbas, o kai kam – mokymasis vaikščioti iš naujo. Ir kartais problemos nėra tokios didelės, nes per mažai laiko skiriame vertybėms.
Naujojo teatro aktorė Kristina Grūšelionytė pasakojo apie tai, kad negalia – ne kliūtis tapti aktoriumi. Regėjimo negalią turinti menininkė savo pradėjo karjerą vadybininkės pozicijoje, įgijo du prestižinius diplomus, bet suprato – tai ne jos kelias. Būtent aktorystė jai suteikė gyvenimo džiaugsmą, todėl ji pakvietė mokyklas pasinaudoti kultūros paso paslaugomis ir savanorystės galimybėmis.
Renginio iniciatorė Ina Ribinskaitė sakė, kad šio renginio idėja kilo siekiant parodyti, kiek savyje turi galios ir ryžto negalią turintys žmonės: „Dirbdama su jaunimu supratau, kad jie suduria su abejonėmis dėl ateities, išsilavinimo ar karjeros. Būtent negalią turintys asmenys yra tas pavyzdys, kai labai didelių pastangų ir užsispyrimo dėka, tapo sėkmių kūrėjais. Šį kartą renginyje dalyvavo devynios mokyklos iš visos Lietuvos. Tikiu, kad tai tik pradžia: Regioninio karjeros centro renginiuose ir ateityje siųsime svarbias žinutes, pasiekiančias vis daugiau adresatų.“