Pereiti prie turinio
*alt_site_homepage_image*

Susitikime pasidžiaugta tarpinstitucinio bendradarbiavimo rezultatais

2023-06-27
Susitikime pasidžiaugta tarpinstitucinio bendradarbiavimo rezultatais

Praėjus beveik metams po užimtumo sistemos pertvarkos, Užimtumo tarnyba sukvietė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei savivaldybių atstovus pasidalinti patirtimi. Nuo 2022 m. liepos 1 d. klientams, susiduriantiems su kliūtimis užimtumui, teikiamos individualios tarpinstituciniu bendradarbiavimu paremtos paslaugos.

„Tik mūsų visų susitelkimas ir bendradarbiavimas lemia, kaip jausis viename ar kitame šalies miestelyje gyvenantis žmogus. Jei jis bent susimąstė apie galimybę keistis ar ieškoti darbo – tai jau galime laikyti pergale. Visų pastangomis teikiama kompleksinė pagalba didina galimybes sulaukti teigiamų pokyčių“, – susitikimą pradėjusi sakė Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Klientams, kuriems suteiktas darbo rinkai besirengiančio asmens statusas, jau beveik metus paslaugas teikia atvejo vadybininkai. Susitikimo metu dėmesys atkreiptas į realius veiksmus, kuriais siekiama pagerinti kiekvieno žmogaus situaciją ir pašalinti kliūtis užimtumui.

Tam, kad tikslai būtų pasiekti ir žmonės gautų kompleksinę (psichologinę, teisinę, medicininę, finansinę, mobilumo, slaugos ir kt.) pagalbą, pastaraisiais metais sustiprintas skirtingų įstaigų ir organizacijų bendradarbiavimas.

Atsižvelgdamos į skirtingos pagalbos teikimo poreikį savivaldybės darbo rinkai besiruošiantiems asmenims siūlo įvairias paslaugas, kurios ne tik motyvuotų įsitvirtinti darbo rinkoje, bet ir teiktų naudą ilgalaikėje perspektyvoje bei užtikrintų kokybišką gyvenimą.

Pavyzdžiui, Kauno rajono ir Lazdijų savivaldybėse numatyta pagalba dantų gydymo ir (ar) protezavimo paslaugoms finansuoti; Molėtų savivaldybė teikia registravimo bei lydėjimo pas gydytojus paslaugą; Pasvalio ir Raseinių savivaldybė numatė kompensuoti vairavimo mokymus; Visagino savivaldybė planuoja teikti valstybinės kalbos kursus.

Zarasų, Švenčionių, Druskininkų, Alytaus, Joniškio ir kai kurios kitos savivaldybės jau įžvelgė atvejo vadybos ir dėmesio žmogui naudą, todėl skyrė papildomų lėšų Užimtumo didinimo programai ir iš savo biudžeto.

Užimtumo tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus vyriausioji specialistė Daugailė Kadžė pastebėjo, kad pamažu auga pasitikėjimas ir Užimtumo tarnyba, jos teikiamomis paslaugomis ir darbuotojais: „Atvejo vadybininkai yra profesionalūs ir empatiški, todėl dirba sklandžiai. Susidūrę su sudėtingomis situacijomis, jie ieško būdų, kaip padėti žmogui: konsultuojasi vieni su kitais ir su kolegomis iš kitų savivaldybių, dalijasi gerąja patirtimi ir priima geriausius sprendimus žmogui.“

Registracija